Kandavas novada BJSS basketbola nodaļas audzēkņu nodarbības uz slēpēm....., treneris Lauris Grugulis
Valdība 7. janvārī, lēma veikt grozījumus Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, vēl līdz 25. janvārim pagarinot šobrīd spēkā esošos drošības pasākumus. Vienlaikus veiktas izmaiņas atsevišķos aspektos, piemēram, līdz 22. janvārim pagarināts ziemas brīvlaiks 1. - 4. klašu skolēniem. Tāpat noteikts, ka mājsēde no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00 jāievēro naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu. Šāds nosacījums būs spēkā līdz 25. janvārim.
Kādi drošības pasākumi būs spēkā vēl līdz 25. janvārim, lai mazinātu iespējamo kontaktu skaitu?
Izglītībā:
* Līdz 22. janvārim 1. - 4. klašu skolēniem būs pagarināts ziemas brīvlaiks.
* 5. – 12. klašu skolēni no 11. janvāra mācīsies attālināti.
* Klātienē drīkstēs notikt klīniskā prakse rezidentūrā un praktiskās nodarbības 6. studiju gada medicīnas studentiem, lai sniegtu atbalstu slimnīcām.
* Klātienē darbosies speciālās izglītības iestādes un bērnudārzi.
* Citas praktiskās nodarbības (arī individuāli) iespējamas tikai attālināti. Arī profesionālajā un augstākajā izglītībā, dažādos kursos utml. nodarbības drīkstēs notikt tikai attālināti.
* Interešu izglītība un dažādi mēģinājumi arī drīkstēs notikt tikai attālināti.
Sportā:
* Tāpat kā līdz šim amatieru sporta treniņi drīkstēs notikt tikai ārpus telpām (līdz 10 cilvēkiem, neizmantojot ģērbtuves). Tas nozīmē, ka sporta klubi neuzņems klientus iekštelpās – nestrādās trenažieru zāles un nevarēs doties uz klubu trenēties individuāli.
Kultūrā:
* Nestrādās izstāžu vietas un citas kultūrvietas, kā arī nedrīkstēs organizēt gadatirgus.
* Bibliotēkas drīkstēs izsniegt grāmatas uz mājām.
* Apmeklētājiem būs slēgtas muzeju iekštelpas, bet turpinās darboties muzeju brīvdabas teritorijas, kurās būs jānodrošina cilvēku vienvirziena kustību, jānovērš cilvēku plūsmu sastapšanās un jānodrošina vismaz 2 metru distancēšanās. Ar šādiem nosacījumiem darboties varēs arī dabas takas.
Autors
Veselības ministrija
Lasīt visu ziņuMērķtiecīgākai Covid-19 ierobežošanai un cīņai pret vīrusa radīto apdraudējumu Latvijas iedzīvotāju veselībai un dzīvībai, tiek ieviesti stingrāki un precīzāki drošības pasākumi līdz 11. janvārim.
To mērķis ir visai sabiedrībai kopīgi radīt apstākļus, kuros vīruss nevar izplatīties. Skolās, kuras turpina darbu klātienē, arī turpmāk būs jānodrošina 3 m2 telpu platība vienai personai. Savukārt pedagogiem saglabājas pienākums izglītības procesa laikā un ārpus izglītības procesa lietot mutes un deguna aizsegus, lai mazinātu infekcijas izplatības risku no pedagoga uz bērniem. Šis ierobežojums būs jāievēro arī bērnudārza audzinātājām.
Jaunie ierobežojumi paredz:
Ar visiem ierobežojumiem, kas šodien apstiprināti valdībā, iepazīties vari Ministru kabineta tīmekļvtienē.
Avots: https://www.visc.gov.lv/lv/jau...
No 9. novembra līdz 6. aprīlim Latvijā ieviesta ārkārtējā situācija.
Klātienē darbojas:
Valdība precizējusi piesardzības pasākumu regulējumu
Saglabājoties augstiem saslimstības rādītājiem, joprojām ir nepieciešams saglabāt esošos ierobežojumus un pastiprināt drošības pasākumus, kas saistīti ar cilvēku pulcēšanos.
Galvenās izmaiņas izglītības jomā saistītas ar masku lietošanu izglītības iestādēs. Jaunais regulējums paredz, ka gan skolotājiem, gan bērniem no 13 gadu vecuma būs jālieto sejas maskas atrodoties izglītības iestādes koplietošanas telpās. Mācību stundu laikā, klasē, kur kopā uzturas vienas klases bērni – masku var nelietot.
Interešu izglītības aktivitātes joprojām drīkst notikt tikai individuāli vai vienas klases ietvaros, stingri ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības.
Kā papildinājums jau esošajiem ierobežojumiem – pieaugušo profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un pieaugušo neformālās izglītības programmu īstenošana notiks attālināti no 7. novembra, izņemot praktiskās mācības, kas nepieciešamas, lai apgūtu konkrētas prasmes.
Kādas vēl ir šobrīd spēkā esošās drošības prasības izglītības jomā?
!Ievēro Covid-19 piesardzības pasākumus:
Ar grozījumiem Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” var iepazīties Ministru kabineta tīmekļvietnē.
Lasīt visu ziņuSaglabājoties augstiem Covid-19 saslimstības rādītājiem, joprojām ir nepieciešams saglabāt esošos ierobežojumus un pastiprināt drošības pasākumus, kas saistīti ar cilvēku pulcēšanos, tāpēc valdība 6.novembrī pieņēma lēmumu valstī izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 2020. gada 6.decembrim, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".
Interešu izglītība un sports:
Ārkārtējas situācijas laikā jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi, tāpat ir piemērojami arī citi normatīvie akti Covid-19 ierobežošanas un seku pārvaldības jomā.
Ārkārtējā situācija ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.
Vairāk par šodien pieņemtajiem lēmumiem un ierobežojumiem Ministru kabineta tīmekļvietnē: www.mk.gov.lv
Avots: www.visc.gov.lv
Lasīt visu ziņuSeptembra otrajā pusē Latvijā ir pieaudzis mācību iestādēs atklāto Covid-19 gadījumu skaits un patlaban inficētie reģistrēti piecās skolās, kā arī vienā augstskolā un bērnudārzā. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir izstrādājis ieteikumus vecākiem un izglītības iestādēm, kā rīkoties gadījumā, ja bērnam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes Covid-19 laikā.
Rīcības algoritms, ja bērnam ir akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, nosaka: ja bērnam ir ķermeņa temperatūras paaugstināšanās virs 37 grādiem vienlaikus ar citām pazīmēm vai 37,4 grādi un vairāk, bet bez citām pazīmēm, kā arī tad, ja bērnam konstatēts sauss klepus, sāpes kaklā, garšas un ožas traucējumi vai zudums - vecākiem pa telefonu jāsazinās ar ģimenes ārstu un jāseko viņa norādījumiem.
Ārsts nepieciešamības gadījumā var noteikt bērnam veikt Covid-19 testu. Ja rezultāts ir pozitīvs, bērnam jāievēro izolācija līdz ģimenes ārsta lēmumam par tās izbeigšanu, ja tas ir negatīvs - ģimenes ārsts pieņem lēmumu par mājas izolācijas izbeigšanu, minēts SPKC izstrādātajos ieteikumos.
Savukārt gadījumos, kad testu nav iespējams veikt - bērnam jāatrodas izolācijā mājās vismaz 14 dienas. Pēc tam ar ārsta izziņu bērns var atkal apmeklēt izglītības iestādi.
Turpretī gadījumos, kad bērnam ir izteiktas iesnas, piemēram, aizlikts deguns, izdalījumi no deguna ārējām ejām vai aizdegunes, šķaudīšana, spiediena sajūta deguna apvidū un pierē, vai ķermeņa temperatūras paaugstināšanās līdz 37,5 grādiem bez citām slimības pazīmēm, vai stipras galvassāpes, muskuļu sāpes un caureja - bērnam jāpaliek mājās novērošanā līdz 72 stundām. Nepieciešamības gadījumā vecāki var konsultēties pa telefonu ar ģimenes ārstu.
Ja bērna veselības stāvoklis šo stundu laikā ir pasliktinājies, parādījušās arī citas pazīmes, ārstam jāpieņem lēmums par Covid-19 testa veikšanu, taču, ja bērnam vairs nav infekcijas slimības pazīmju, vismaz 24 stundas nav paaugstinātas ķermeņa temperatūras, nelietojot temperatūru pazeminošus līdzekļus, joprojām var būt nedaudz izdalījumu no deguna, bet kopumā bērns jūtas apmierinoši, viņš var apmeklēt izglītības iestādi ar vecāku attaisnojumu.
Izglītības un zinātnes ministrijas apkopotie dati liecina, ka ap 80% skolu šajā mācību gadā īsteno mācības klātienē, savukārt apmēram 20 % - kombinētajā modelī (daļēji attālināti).
Autors Izglītības un zinātnes ministrija
https://www.visc.gov.lv/lv/jau...