Lapas karte
Kandavas Bērnu un jaunatnes Sporta skola

Pasākumi

Izglītībā un sportā ārkārtējās situācijas laikā noteikti stingrāki ierobežojumi

06.11.2020

logo.jpg

Saglabājoties augstiem Covid-19 saslimstības rādītājiem, joprojām ir nepieciešams saglabāt esošos ierobežojumus un pastiprināt drošības pasākumus, kas saistīti ar cilvēku pulcēšanos, tāpēc valdība 6.novembrī pieņēma lēmumu valstī izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 2020. gada 6.decembrim, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

Interešu izglītība un sports:

  • Interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguve notiek attālināti, klātienē iekštelpās tikai individuāli (izņemot personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā) vai ārtelpās vienā grupā vienlaikus ne vairāk kā 10 personas, vai tikai vienas izglītības iestādes grupas vai klases izglītojamiem, kuri vienlaikus nav citu grupu vai klašu izglītojamie (izņemot sporta un izglītības iestādes, kurās vienlaikus ar vispārējās pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības programmu īsteno arī profesionālās ievirzes izglītības programmu). Šāda procesa ietvaros klātienē nav atļauta koru dziedāšana un pūšamo instrumentu kolektīva spēlēšana.
  • Noteikt, ka amatiermākslas un citi mākslinieciskie kolektīvi (tai skaitā kori, orķestri, tautas mūzikas ansambļi, deju un citi tautas mākslas kolektīvi) mēģinājumu procesu īsteno attālināti vai klātienē tikai individuāli (izņemot personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā). 
  • Pārtraukt bērnu nometņu darbību.
  • Atcelt un aizliegt visus sporta pasākumus (sacensības, paraugdemonstrējumus, šovus u.tml.), izņemot:
    • starptautisko olimpisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sporta sacensības (tai skaitā pirms sacensībām paredzētos oficiālos treniņus) pieaugušo izlašu sportistiem, ja tās norisinās bez skatītājiem;
    • komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu sporta sacensības, kurās piedalās tikai pilngadīgi profesionāli sportisti (personas, kuras uz līguma pamata un par nolīgto samaksu gatavojas sporta sacensībām un piedalās tajās) un tās norisinās bez skatītājiem.
  • Sporta treniņi (nodarbības) tiek organizēti ārtelpās, individuāli vai attālināti, ievērojot šādus nosacījumus:
    • sporta treniņa (nodarbības) norisei ārtelpās vienā treniņgrupā vienlaikus organizēti pulcējas ne vairāk kā 10 personas (neieskaitot sporta speciālistus un sporta darbiniekus) un netiek izmantotas ģērbtuves. Ja to pieļauj attiecīgās ārtelpas sporta norises vietas kapacitāte, vienlaikus var norisināties vairāku treniņgrupu darbs, ja dažādu treniņgrupu plūsmas fiziski pārklājas, kā arī tiek nodrošināta to darbības atsevišķa uzraudzība;
    • sporta treniņi (nodarbības) iekštelpās notiek individuāla apmeklējuma vai individuāla treniņa (viena sporta speciālista vadīta nodarbība vienai personai vai personām, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā) ietvaros, ievērojot divu metru distanci, kā arī vienai personai nodrošinot ne mazāk kā 10 m2 no publiski pieejamās iekštelpu sporta norises vietas platības.
    • Joprojām spēkā ir prasība par masku un sejas aizsegu lietošanu izglītības iestādēs. Skolēniem no 13 gadu vecuma, skolotājiem un skolas darbiniekiem sejas maskas ir jālieto izglītības iestādes koplietošanas telpās un vietās, kur satiekas skolotāji vai tiekas vairāku grupu bērni. Masku var nelietot, piemēram, klases telpās, kur kopā ir vieni un tie paši bērni. 

Ārkārtējas situācijas laikā jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi, tāpat ir piemērojami arī citi normatīvie akti Covid-19 ierobežošanas un seku pārvaldības jomā.

Ārkārtējā situācija ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Vairāk par šodien pieņemtajiem lēmumiem un ierobežojumiem Ministru kabineta tīmekļvietnē: www.mk.gov.lv

Avots: www.visc.gov.lv 

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Piesardzības pasākumu regulējums

10.11.2020
logo.jpg

Valdība precizējusi piesardzības pasākumu regulējumu

Saglabājoties augstiem saslimstības rādītājiem, joprojām ir nepieciešams saglabāt esošos ierobežojumus un pastiprināt drošības pasākumus, kas saistīti ar cilvēku pulcēšanos. 

Galvenās izmaiņas izglītības jomā saistītas ar masku lietošanu izglītības iestādēs. Jaunais regulējums paredz, ka gan skolotājiem, gan bērniem no 13 gadu vecuma būs jālieto sejas maskas atrodoties izglītības iestādes koplietošanas telpās. Mācību stundu laikā, klasē, kur kopā uzturas vienas klases bērni – masku var nelietot.

Interešu izglītības aktivitātes joprojām drīkst notikt tikai individuāli vai vienas klases ietvaros, stingri ievērojot visas epidemioloģiskās drošības prasības.

Kā papildinājums jau esošajiem ierobežojumiem – pieaugušo profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un pieaugušo neformālās izglītības programmu īstenošana notiks attālināti no 7. novembra, izņemot praktiskās mācības, kas nepieciešamas, lai apgūtu konkrētas prasmes.

Kādas vēl ir šobrīd spēkā esošās drošības prasības izglītības jomā?

  • 7.-12. klašu skolēni līdz 13. novembrim mācīsies attālināti. 
  • Profesionālās izglītības iestādes turpina darbu atbilstoši dibinātāja lēmumam. Šīm iestādēm mācības B modelī (daļēji attālināti) šobrīd ir pamatdarbošanās modelis, ja vien Slimību profilakses un kontroles centrs nav noteicis stingrākus ierobežojumus.
  • Speciālās izglītības iestādēs joprojām spēkā ir iespēja mācīties arī klātienē.

!Ievēro Covid-19 piesardzības pasākumus:

  • Divu metru distance. Izvairīšanās no drūzmēšanās.
  • Bieža roku mazgāšana un dezinficēšana.
  • Ja parādās kaut nelieli saaukstēšanās simptomi – paliec mājās un sazinies ar ģimenes ārstu.
  • Pasargā sevi un citus, jo tikai kopā mums izdosies apturēt straujo slimības izplatību.

Ar grozījumiem Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”  var iepazīties Ministru kabineta tīmekļvietnē.

Lasīt visu ziņu galerija (1)

Informācija izglītības iestādēm, vecākiem, pedagogiem saistībā ar COVID - 19 izplatību

11.11.2020

No 9. novembra līdz 6. aprīlim Latvijā ieviesta ārkārtējā situācija.

Klātienē darbojas:

  • pirmsskolas izglītības iestādes un pilna laika bērnu uzraudzības pakalpojumi;
  • individuālās konsultācijas – izglītojamiem, kuri ir pakļauti priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskam pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē, vispārējās izglītības programmu apguvē 12. klases izglītojamiem un profesionālās izglītības programmu apguvē to grupu vai kursu izglītojamiem, kuriem 2021. gada pirmajā pusgadā paredzēts kārtot valsts pārbaudes darbus un iegūt atbilstošu profesionālo izglītību (pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē). Konsultācijas klātienē notiek atbilstoši izglītības iestādē noteiktajai kārtībai, nodrošinot, ka izglītojamais nenonāk saskarsmē ar citiem izglītojamiem (tai skaitā ierodoties izglītības iestādē uz konsultāciju un dodoties prom). Konsultācijas laiks nepārsniedz 40 minūtes. Konsultācijas laikā pedagogs un izglītojamais lieto mutes un deguna aizsegu un ievēro divu metru distanci;
  •  individuālu profesionālās izglītības programmu praktiskās daļas apguve, kura nepieciešama profesionālo prasmju vai kvalifikācijas ieguvei 2021. gada pirmajā pusgadā un kuru nav iespējams veikt attālināti, kā arī tās norises laikā ir iespējams ievērot divu metru distanci un novērst saskarsmi ar citiem izglītojamiem;
  • speciālās izglītības iestādes un sociālās korekcijas izglītības iestādē “Naukšēni“;
  • klīniskā prakse rezidentūrā un praktiskās praktiskās daļas apguve 6. studiju gada medicīnas studentiem, kā arī citiem medicīnas programmu pēdējo kursu studentiem, ja to nav iespējams veikt attālināti un tā nepieciešama profesionālo prasmju vai kvalifikācijas ieguvei;
  • sporta treniņi ārā ne vairāk kā 10 personām. 
Lasīt visu ziņu galerija (0)
<>


Jaunākās galerijas